Публічні відкриті торги на УУБ та їх особливості


Українська універсальна біржа (УУБ) – це найпопулярніший торгівельний майданчик в системі Прозорро.Продажі, що має відповідні рівні акредитації. На цій біржі представлена центральна база даних усіх лотів, що виставляються в даній системі. Завдяки тому, що аукціони тут проходять відкрито, ймовірність змови чи шахрайства мінімізована. Ніхто з учасників чи сторонніх спостерігачів не може вплинути на хід торгів, а також на їх результат.

Всі учасники підписані під номерами, тому ніхто не може знати, хто саме зробив ставку. Перелік учасників залишається закритим до моменту оголошення переможця. Завдяки такій анонімності забезпечується чесність та прозорість аукціону, що і є головною перевагою електронної торгівельної системи Прозорро.

В цій системі акредитовано близько 50 торгівельних майданчиків, але найпопулярнішим все ж є УУБ. Реєстрація на біржі не займе багато часу та не викликає труднощів. Після створення особового кабінету на сайті біржі можна буде подавати заявки на участь в торгах.

Тут поєднані державні та комерційні торги, завдяки чому асортимент лотів є дуже великим. На УУБ державні підприємства продають деревину, вторинну сировину, металобрухт, права вимоги за кредитами, майна банкрутів, нерухомість, транспорт, земельні ділянки та багато іншого. Придбати тут можна навіть арештоване майно, про яке більш детально розписано тут https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/kupivlya-areshtovanogo-majna-na-torgah-prozorroprodazhi/.

Усі торгівельні майданчики підключені до єдиної бази даних Прозорро, але відрізняються між собою якістю надання консультаційних послуг, а також інтерфейсом. Найзручнішим в користуванні сайтом виявився сайт УУБ, про що свідчить велика кількість продажу майна (18% від усього об’єму усіх інших торгівельних платформ).

Майно продається на двух видах аукціонів: англійському та голландському. Найчастіше зустрічаються саме англійські аукціони, що проводяться на підвищення ціни. Якщо майно не продалося на перших торгах, то організовують другий аукціон, де початкова вартість лоту буде меншою. Якщо ж і в цьому разі товар не продався, тоді він буде реалізований на голландському аукціоні на пониження ціни. Його суть в тому, що ціна лоту буде падати на один крок доти, доки не з’явиться покупець. Таким чином вдається продати будь-який, навіть залежаний товар.