Очікується підвищення тарифів на послуги стаціонарного зв’язку


Заплановано підвищення тарифів на телефонний зв’язок, починаючи з 1 липня 2021 року. Нацкомісія, яка займається державним регулюванням у галузі зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), має намір підвищити вартість телефонних розмов та інших комунікаційних послуг. Зміна тарифів очікується в другій половині року. На сайті Федерації профспілок доступний проект наказу НКРЗІ з метою обговорення. Комісія збирається підвищити абонплату за користування стаціонарним телефоном для населення на 10 відсотків до 65,68 грн. (на даний час тариф складає 59,71).

Для ФОПів, підприємств та інших комерційних структур оплата послуг за місяць також буде підвищена на 10% — до 72 гривень 11 копійок. Якщо проект буде схвалено, діяти тарифи почнуть з 1 липня, не раніше дня публікації. Ще 1 березня минулого року «Укртелеком» підвищив абонентську плату за стаціонарний зв’язок також на 10 відсотків – до 59,71 грн. До цього було 54,28. Ця ж компанія збільшила тарифи «Домашній базовий» та «Домашній безлімітний» до 117 та 123 грн., відповідно.

Як збільшення цін відобразиться на якості послуг

Як відомо, якість послуг «Укртелеком» не відрізнялася з кращого боку. Окрім відсутності можливості елементарно додзвонитися, є проблема з тим, що можливе відключення від абонента в будь-який момент. До того ж самі абоненти не спішать підключатися до послуг стаціонарного зв’язку, якщо в них раніше не було домашнього телефону. Особливо це стосується тих, хто проживає у віддалених регіонах України, куди протягнути кабель дуже важко. Цей прошарок ринку послуг зв’язку відібрали собі мобільні оператори, які пропонують нижчу вартість та вищу якість.

Інша проблема «Укртелеком» – застарілі мережі, які просто не витримують навантаження. Окрім низької якості телефонного зв’язку, критиці піддається робота компанії в обслуговуванні радіо в дротовій мережі (радіоточки). В нових будинках вже не передбачається встановлення відповідних розеток, які повинен був обслуговувати монополіст.

Таким чином, збільшення вартості послуг не зможе покращити якість сервісу без внутрішніх реформ в компанії. «Укртелеком» має не лише підвищити тарифи для модернізації технічного забезпечення, але й приведення заробітних плат вищого керівництва до адекватних значень. Більше економічних та біржових новин можна дізнатися на сайті АЕАЕР, а про суть діяльності асоціації тут на сторінці aeaep.com.ua.