Чому варто закуповувати деревину через систему Прозорро


Продаж деревини – це процес, що вважається одним з найбільш неконтрольованих на території України. До 2019-го року включно не було ніякої серйозної системи, яка б допомагала контролювати процес продажу деревини. Відповідно, певні державні установи мали реальну можливість проводити не зовсім чесні дії та отримувати з продажу деревини неймовірні прибутки.

В зв’язку з цим було прийнято рішення про те, що продаж лісів повинен проводитися також через систему Прозоро. Продажі. Ви можете ознайомитися з цим більш детально, переходячи за посиланням www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/prodazh-derevyny-na-elektronnomu-majdanchyku-saleuubcomua. Це перевірений майданчик й ви можете бути впевнені на сто відсотків, що там подібні операції абсолютно прозорі.

Чому саме УУБ

Не є секретом те, що приймати участь в продажах та аукціонах потрібно лише на акредитованих майданчиках. Тобто, вони повинні бути схвалені самою системою Прозорро. Лише в такому випадку, можна бути точно впевненим в тому, що вся процедура буде легальною і прозорою.

Варто зазначити, що аукціонів з того ж продажу деревини на головному сайті УУБ немає. Для того, щоб отримати доступ до них, потрібно перейти за посиланням на банері. Він розташований на самому сайті і переводить учасників на версію sale.uub.com.ua, де у користувача вже э реальна можливість прийняти участь в аукціонах.

Окрім цього, варто зазначити що саме сайт УУБ вважається одним з лідерів по кількості аукціонів. Це стосується всіх напрямків, включаючи й продаж лісу. Якщо ж користувачеві щось не до кінця зрозуміло він завжди може звернутися до технічної підтримки й отримати відповідь на поставлене питання.

Хто може взяти участь в торгах

Виходячи з того, що система є прозорою, стати учасником торгів та поборотися за необроблену деревину від лісозаготівельних організацій зможе будь-хто. Головне – це серйозно підійти до підготовки документації та мати всі відповідні дозволи на те, щоб приймати участь в подібних торгах.

На даний момент, на торгах можна знайти лише ті лоти, що перевищують об’єм в 150 кубометрів. Якщо ж говорити про грошовий еквівалент, то це сума, що перевищує показник в 200 тисяч гривень.

Але, вже зараз говорять про те, що найближчим часом навіть ці обмеження будуть скасовані й всі продажі деревини будуть проводитися через цю систему.