Аукціони та продажі земельних сільськогосподарських паїв на ДП «Прозорро.Продажі»


Населення України отримало велику кількість спекуляцій щодо знаття мораторію на проведення аукціонів та купівлі-продажу сільськогосподарських паїв, що з кожним роком все ще більше заплутувало.

Наразі після проведення нових реформ земельного ринку, утворилися нові суперечки між землевласниками та державою. Кожному важливо знати як придбати ділянку землі без будь-яких перешкод, що буде у новому законодавстві та як будуть проходити продажі сільськогосподарських паїв.

Необхідна інформація для продажу землі для ведення сільського господарства через електронну систему ТБ «УЕБ»

Головним завданням для Верховної Ради України було зняття мораторію на продаж земель, призначених для сільськогосподарської діяльності до кінця 2019 року. В першу чергу цього хотіли українські землевласники, велика кількість іноземних кредиторів та Міжнародний Валютний Фонд.

Врешті решт 13 листопада минулого року, Рада підписала експериментальний проект №2178-10. Він дозволить вільно продавати та купувати земельні паї держави чи приватних осіб з початку жовтня 2020 року. Залишилось ще декілька місяців до офіційного відкриття торгів сільськогосподарською землею. Та за цей період, влада та біржі готують усі майданчики для продажу й усі системи, аби вони були справними, зручними та вільними. Також вже планується продати 40 мільйонів га українських сільськогосподарських земель на ринку.

Вже скоро, влада почне розглядати питання про підготовку громадян до вільних аукціонів земельних паїв, про захист дрібних торговців від різноманітних афер шахраїв, про ситуацію, якщо уся продана земля буде належати окремим монополістам.

Вільні продажі землі, призначеної для ведення сільського господарства, через Прозорро

Зняття мораторію може принести великі зміни до агропромислового комплексу країни, тому вона потребує прозорих, чесних, законних та вільних торгів землею для ведення сільського господарства. В першу чергу після зняття заборони, придбати землю зможуть орендарі тієї землі. Але кожен з них повинен бути громадянином України.

Також в законодавстві вказано, що продажі можуть відбуватися на електронних майданчиках, таких як ДП «ProZorrо.Продажі». Сайт sale.ueex.com.ua має досвід у реалізації різних видів власності, тому вони точно знають як потрібно торгувати й земельними ділянками. Коли з’являється новий лот, співробітники швидко створюють торги та аукціони.

Як здійснюється купівля-продаж земельних паїв на електронному майданчику ProZorrо

Ще у 2016 році виникла ідея створити якісний електронний майданчик ля проведення законних торгів, надійних продажів, безпечних та швидких купівель. Тому з’явилася торгова біржа «Українська енергетична біржа, на якій можливо вільно й прозоро продавати та купувати майно державних, комунальних, приватних організацій.Після реєстрації на сайті Прозорро, користувач може створити новий лот та почати свій новий аукціон. Якщо ж він хоче взяти участь у ньому та придбати ділянку землі, можна перейти на сайт sale.ueex.com.ua/filter/land-parcel та вибрати потрібний лот. Якщо людині потрібна будь-яка допомога з приводу сайту, купівлі та продажу, вона може у зручний для неї час звернутися до служби підтримки, яка у свою чергу швидко та детально допоможе з виниклою проблемою. Також є можливість подивитися детальні відео-уроки на YouTube каналі біржі.